Digiqole ad

EKSKLUZIVE: Orari i Superligës deri në fundin e stinorit vjeshtor

 EKSKLUZIVE: Orari i Superligës deri në fundin e stinorit vjeshtor
Foto: Shpend Ahmeti

Kampionati elitar në futbollin kosovar do të rikthehet këtë vikend me ndeshjet e xhiros së 13-të.

Duelet, Gjilani – Drenica, Feronikeli – Arbëria dhe Besa – Drita do ta hapin siparin e kësaj jave, e cila nis të shtunën dhe përfundon të dielën.

Mirëpo, siç merr vesh Gazeta “Sheshi” kalendari për ndeshjet e radhës do të jetë tejet i ngjeshur për klubet kosovare, pasi që do të ketë ndeshje çdo të tretën ditë.

Xhiro e 14-të e kampionatit elitar do të zhvillohet në mesjavë, teksa deri në përfundimin e stinorit do të ketë ndeshje çdo të tretën ditë. Ndërsa, kampionati elitar sezonin vjeshtor do ta përmbyll me 14.12.2020.

Në stinorin vjeshtor do të zhvillohen 18 ndeshje apo ndryshe dy fazat e para kampionale.

Gazeta “Sheshi” ka siguruar ekskluzivisht orarin deri në fundin e stinorit vjeshtor:

Orari i ndeshjeve për xhiron e 13-të:

Foto: Shpend Ahmeti

Gjilani – Drenica (e shtunë, 21 nëntor – 13:00)

Feronikeli – Arbëria ( e shtunë, 21 nëntor – 13:00)

Besa – Drita ( e shtunë, 21 nëntor – 13:00)

Prishtina – Trepça ’89 ( e diele, 22 nëntor – 13:00)

Ballkani – Llapi ( e diele, 22 nëntor – 13:00 në Klan Kosova)

Orari i ndeshjeve për xhiron e 14-të:

Drita – Feronikeli ( e martë, 24 nëntor – 13:00)

Arbëria – Gjilani ( e martë, 24 nëntor – 13:00)

Llapi – Prishtina ( e mërkurë, 25 nëntor – 13:00)

Trepça ’89 – Besa ( e mërkurë, 25 nëntor – 13:00)

Drenica – Ballkani ( e enjte, 26 nëntor – 13:00)

Orari i ndeshjeve për xhiron e 15-të:

Besa – Prishtina ( e shtunë, 28 nëntor – 13:00)

Gjilani – Drita ( e diele, 29 nëntor – 13:30, Klan Kosova)

Feronikeli – Trepça ’89 ( e diele, 29 nëntor – 13:00)

Ballkani – Arbëria ( e hënë, 30 nëntor – 13:00)

Drenica – Llapi ( e hënë, 30 nëntor – 13:00)

Orari i ndeshjeve për xhiron e 16-të:

Prishtina – Feronikeli ( e premte, 4 dhjetor – 13:00)

Trepça ’89 – Gjilani ( e shtunë, 5 dhjetor – 13:00)

Arbëria – Drenica ( e shtunë, 5 dhjetor – 13:00)

Drita – Ballkani ( e diele, 6 dhjetor – 13:30, Klan Kosova)

Llapi – Besa ( e diele, 6 dhejtor – 13:00)

Orari i ndeshjeve për xhiron e 17-të:

Gjilani – Prishtina ( e merkurë, 9 dhjetor – 13:00)

Drenica – Drita ( e mërkurë, 9 dhjetor – 13:00)

Feronikeli – Besa ( e mërkurë, 9 dhjetor – 13:00)

Ballkani – Trepça ’89 ( e enjte, 10 dhjetor – 13:00)

Arbëria – Llapi ( e enjte, 10 dhjetor – 13:00)

Orari i ndeshjeve për xhiron e 18-të:

Besa – Gjilani ( e shtunë, 12 dhjetor – 13:00)

Prishtina – Ballkani ( e diele, 13 dhjetor – 13:30, Klan Kosova)

Llapi – Feronikeli ( e diele, 13 dhjetor – 13:00)

Drita – Arbëria ( e hënë, 14 dhjetor – 13:00)

Trepça ’89 – Drenica ( e hënë, 14 dhjetor – 13:00)

/GazetaSheshi/

Digiqole ad

Të ngjashme