Digiqole ad

Vaki kosovare: E infektuara me Covid tenton të kalojë kufirin për të shkuar në Shqipëri

 Vaki kosovare: E infektuara me Covid tenton të kalojë kufirin për të shkuar në Shqipëri

Një e infektuar me Covid-19 duke mos respektuar masat ka dal nga izolimi dhe ka tentuar të kalojë kufirin Kosovë – Shqipëri.

Sipas njoftimit të policisë, rasti ka ndodhur gjatë ditës së djeshme rreth orës, 17:00, kurse ndaj të dyshuarës është hapur rast.

“PKK. Vermicë, 20.11.2020-17:00. Është raportuar se ndaj të dyshuarës femër kosovare është hapur rast pasi që e njëjta derisa ka qenë me Covid 19, duke mos u përmbajtur rekomandimeve ka dalë nga vetë izolimi”, thuhet në raportin e policisë.

Digiqole ad

Të ngjashme