Digiqole ad

Në Kosovë, deri tash 904 të vdekur nga COVID-19

 Në Kosovë, deri tash 904 të vdekur nga COVID-19

Members of the University Clinical Center of Kosovo in protective gear walk past a sign reading “Ambulance For Coronavirus” at the University Clinical Center of Kosovo in Pristina on March 14, 2020. – Kosovo reported its first coronavirus (COVID-19) case on March 13, 2020, in a 22-year-old Italian woman and a 77-year-old Kosovar man, both recently returned from Italy. (Photo by Armend NIMANI / AFP)

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar të shtunën se janë regjistruar edhe 19 raste të vdekjes, duke çuar në 904 numrin e viktimave nga COVID-19 në Kosovë.

Sipas IKSHPK, gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 1,633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 711 raste pozitive.Telegrafi

“Numri total i rasteve pozitive është 33.588 raste nga 129.355 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 904 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 721 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 20.493 raste, kurse numri i rasteve aktive është 12.191″, thuhet në njoftim.

Digiqole ad

Të ngjashme