Digiqole ad

3 rastet pozitive me COVID-19 në Suharekë janë nga këto fshatra

 3 rastet pozitive me COVID-19 në Suharekë janë nga këto fshatra

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.831 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 707 raste pozitive.

Sipas IKSHPK-së në Komunën e Suharekës janë identifikuar 3 raste të reja me COVID-19.

Rastet pozitive sipas IKSHPK-së janë nga këto vendbanime:
Gelancë (1)
Grejkoc (1)
Nishor (1)

Digiqole ad

Të ngjashme