Digiqole ad

Policia e Kosovës dje ka gjobitur 628 persona për mosrespektim të masave anti-covid

 Policia e Kosovës dje ka gjobitur 628 persona për mosrespektim të masave anti-covid

Policia e Kosovës ka shqiptuar 628 tiketa për mosrespektim të ligjit Covid-19.

Sipas statistikave të publikuara nga Policia, bëhet e ditur se dje kanë ndodhur 8 aksidente me të lënduar dhe 17 me dëme materiale.

Për shkelësit e rregullave të trafikut, Policia ka shqiptuar 590 gjoba.

Gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 8 persona, prej tyre 6 janë dërguar në mbajtje.

Këto janë statistikat e përgjithshme:

Digiqole ad

Të ngjashme