Digiqole ad

Arrestohen dy përsona nga Greikoci, i kërkuan një të mituri 150€

 Arrestohen dy përsona nga Greikoci, i kërkuan një të mituri 150€

Janë arestuar dy përsona të mitir nga fshati Greikoc, të cilët përmes një llogarie të fallcifikuar në facebook shantazhuan viktimen mashkull të mitur, duke i kërkuar 150€ për mos publikim të një fotografie kompromentuese.

Në raportin e policisë thuhet:


SHANTAZH

Fsh. Grejkoc, Suharekë 19.11.2020 – NN. Pas një pune hetimore janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj  kosovarë të mitur pasi që të njëjtit përmes një  profili të falsifikuar të një rrjeti social i kanë kërkuar viktimës mashkull  kosovar  i mitur 150 € në mënyrë që të mos ja publikojnë disa foto komprometuese. Janë gjetur dhe sekuestruar dy telefona celularë. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit të dyshuarit dërgohen në mbajtje.

Digiqole ad

Të ngjashme