Digiqole ad

Rastet pozitive nga komuna e Suharekës janë nga këto vendbanime

 Rastet pozitive nga komuna e Suharekës janë nga këto vendbanime

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.651 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 704 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 9 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Nga 704 raster pozitive të konfirmuara sot 17 janë nga Suhareka.

Këto janë vendet nga vin rastet pozitive në komunën e Suharekës:

Bllacë (2)

Mushtisht (1)

Shirokë (1)

Suharekë (3)

Gelancë (4)

Peqan (1)

Savrovë (1)

Studençan (1)

Tërrnje (1)

Digiqole ad

Të ngjashme