Digiqole ad

Njihuni me shqiptarin e Kosovës, që e takoi Maradonën, kur të dy luanin në Barcelonë

 Njihuni me shqiptarin e Kosovës, që e takoi Maradonën, kur të dy luanin në Barcelonë

Para rreth 37-38 viteve, një shqiptar nga Kosova, e takoi Diego Armando Maradonën.

Një histori interesante, Maradona luante për Barcelonën, ndërsa Fejzullahu atëkohë, luante për klubin e hendbollit Barcelona.

Petriti është vëllai i Kaçusha Jasharit, ish kryetare e Komitetit Krahinor të Kosovës në vitet e 80-ta.

Fejzullahu nga periudha 1982-1985 ka luajtur për HC Barcelonën dhe Maradona për FC Barcelonën (1982-1984).

Fejzullahu dhe Maradona, para rreth 37-38 viteve, e bën një foto të përbashkët në stadiumin “Camp Nou”. Një foto që gjithmonë do të mbetet në histori, Maradona – Fejzullahu. botasot

Digiqole ad

Të ngjashme