Digiqole ad

Rastet pozitive nga komuna e Suharekës janë nga këto vendbanime

 Rastet pozitive nga komuna e Suharekës janë nga këto vendbanime

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.903 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 775 raste pozitive.

Nga 775 rastet pozitive të konfirmuara sot nga IKSHPK 9 janë nga Suhareka.

Vendbanimet prej nga vin raster pozitive nga komuna Suharekës janë:

Suharekë (4)

Grejkoc (1)

Mushtisht (1)

Peqan (1)

Reshtan (1)

Studenqan (1)

Digiqole ad

Të ngjashme