Digiqole ad

Për nder të 28 Nëntorit, kryetari z.Ardian Shala me bashkëpuntorët e tij nderojnë dëshmorët dhe martirët

 Për nder të 28 Nëntorit, kryetari z.Ardian Shala me bashkëpuntorët e tij nderojnë dëshmorët dhe martirët

Në nderim dhe respekt për të gjithë veprimtarët, martirët e dëshmorët e kombit!
Kryesia e LDK-së në Therandë, me rastin e 28 Nëntorit-Ditë së Flamurit, bëri homazhe te varrezat e dëshmorëve, te busti i kryetarit Ukë Bytyçi, Memoriali i viktimave civile, te lapidarët e heronjëve Fadil Vata e Kenan Halimi.
Në këtë ditë të shënuar për secilin prej nesh, Dega e LDK-së në Therandë uron të gjithë shqipëtarët kudo që janë 28 Nëntorin – Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë!

Digiqole ad

Të ngjashme