Digiqole ad

Përleshje me armë në Budakovë, përfshihen 10 përsona

 Përleshje me armë në Budakovë, përfshihen 10 përsona

KANOSJE ME ARMË

Fsh. Budakovë, Suharekë 27.11.2020-23:10. Tri viktima meshkujkosovar (në rrethana ende të pasqaruara)  kanë pësuar lëndime, pasi që dyshohet se të njëjti janë sulmuar fizikisht nga shtatë (7) persona dhe po ashtu dyshohet se, dikush nga të dyshuarit kishte shtënë me armë zjarri në ajër. Viktimat pas tretmanit mjekësor në QKMF-Suharekë janë liruar.  Në vendin e ngjarjes është gjetur një gëzhojë cal. 9mm dhe një fishekë. Po ashtu policia ka arrestuar pesë persona të dyshuar meshkuj kosovar. Nga njëri i dyshuar është konfiskuar një pistoletë me dy karikator dhe tetë fishekë cal. 9mm. Me vendim të prokurorit një nga të dyshuarit është dërguar në mbajtje ndërsa të tjerët janë liruar në procedurë të rregullt./ Njofton Policia e Kosovës

Digiqole ad

Të ngjashme