Digiqole ad

Rastet pozitive nga komuna e Suharekës janë nga këto vendbanime

 Rastet pozitive nga komuna e Suharekës janë nga këto vendbanime

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.219 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 539 raste pozitive.

Nga 539 raste pozitive të konfirmuara nga IKSHPK-ja 6 janë nga komuna e Suharekës.

Rastet pozitive në komunën tonë janë nga:

Duhël (1)

Semetisht (1)

Samadrexhë (1)

Suharekë (3)

Digiqole ad

Të ngjashme