Digiqole ad

Rastet pozitive nga komuna e Suharekës janë nga këto vendbanime

 Rastet pozitive nga komuna e Suharekës janë nga këto vendbanime

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.510 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 627 raste pozitive. Nga 627 rastet pozitive të konfirmuara sot nga IKSHPK-ja 2 janë nga Suhareka.

Vendet prej nga janë dy rastet pozitive me koronavirus në komunën e Suharekës janë:

Suharekë (1)

Studençan (1)

Digiqole ad

Të ngjashme