Digiqole ad

Rastet pozitive nga komuna e Suharekës janë nga këto vendbanime

 Rastet pozitive nga komuna e Suharekës janë nga këto vendbanime

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.620 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 560 raste pozitive. Nga 560 rastet opozitive që rezultuan sot 7 janë nga komuna e Suharekës.

Këto janë vendbanimet prej nga janë rastet pozitive në komunën e Suharekës:

Suharekë (1)

Shirokë (2)

Grejkoc (1)

Duhël (1)

Sallagrazhdë (1)

Sopijë (1)

Digiqole ad

Të ngjashme