Digiqole ad

Rastet pozitive nga komuna e Suharekës janë nga këto vendbanime

 Rastet pozitive nga komuna e Suharekës janë nga këto vendbanime

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1314 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 468 raste pozitive.Nga 468 rastet pozitive të konfirmuara sot 5 janë nga komuna e Suharekës.

Rastet pozitive janë nga:

Mushtisht (2)

Suharekë (3)

Digiqole ad

Të ngjashme