Digiqole ad

Grup ferri për Kosovën, shortohet me ish-kampionët e botës

 Grup ferri për Kosovën, shortohet me ish-kampionët e botës

Është hedhur shorti për kualifikimet në Kupën e Botës 2022, cili është organizuar virtualisht sot në Cyrih më fillim nga ora 18:00.

Në këtë short ishte edhe përfaqësuesja e Kosovës dhe Kombëtarja e Shqipërisë, shkruan Gazetasheshi.com

“Dardanët” janë në vazon e pestë. Ndërsa, “kuqezinjët” në vazon e katërt.

SHORTI LIVE:

GRUPI A: Portugalia, Serbia, Irlanda, Luksemburg, Azerbejxhani

GRUPI B: Spanja, Suedia, Greqia, Gjeorgjia, Kosova

GRUPI C: Italia, Zvicra, Irlanda e Veriut, Bullgaria, Lituania

GRUPI D: Franca, Ukraina, Finlanda, Bjellorusia, Kazakistani

GRUPI E: Belgjika, Uellsi, Çekia, Bosnja e Hercegovinës, Estonia,

GRUPI F: Danimarka, Austria, Skocia, Izraeli, Ishujt Faroe, Moldavia

GRUPI G: Holanda, Turqia, Norvegjia, Mali i Zi, Letonia, Gjibraltari

GRUPI H: Kroacia, Sllovakia, Rusia, Sllovenia, Qipro, Malta

GRUP I: Anglia, Polonia, Hungaria, Shqipëria, Andorra, San Marino

GRUPI J: Gjermania, Romania, Islanda, Maqedonia e Veriut, Armenia, Lihtenjshtani

Digiqole ad

Të ngjashme