Digiqole ad

Rastet pozitive nga komuna e Suharekës janë nga këto vendbanime

 Rastet pozitive nga komuna e Suharekës janë nga këto vendbanime

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.541 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 557 raste pozitive. Nga 557 rastet e konfirmuara sot nga IKSHPK-ja 10 janë nga komuna e Suharekës.

Vendbanimet prej nga vin rastet pozitive në komunën e Suharekës janë si vijonë:

Suharekë (7)

Tërnje (1)

Gjinoc (2)

Digiqole ad

Të ngjashme