Digiqole ad

Arrestohet anëtari i VV-së për falsifikim me tenderin në vlerë prej 1 milion eurove

 Arrestohet anëtari i VV-së për falsifikim me tenderin në vlerë prej 1 milion eurove

Anëtari i Vetevendosjes, arrestohet për fallsifikim në tenderin në vlerë prej 1000000€

Tahir Sopa nga Suhareka pronar i kompanisë NTB-ING është arrestuar sepse ka fallsifikuar dokumente për të fituar tenderin në vlerë prej 1 milion eurosh, për të renovuar objektin e Prokurorisë Speciale të Kosovës.

Tahir Sopa është mik i deputetit nga radhët e Vetëvendosjes, Salih Zyba. Ata vijnë nga fshati Bukosh i Suharekës. Afërsia e këtij biznesmeni me këtë subjekt vërehet edhe nga fotot më poshtë. Gruaja e biznesmenit, zonja Lindita Sopa ka qenë Kandidate për Asamble komunale nga radhët e Vetevendosjes. Ajo u prezantua si prurje nga Salih Zyba dhe Albulena Haxhiu.Më poshtë keni disa fotografi në aktiviteteve të VV ku shihet edhe zonja Sopa.GazetaNewborn

Kohët e fundit janë vërejtuar shumë raste korruptive të Vetevendosjes.

Digiqole ad

Të ngjashme