Digiqole ad

Rastet pozitive nga komuna e Suharekës janë nga këto vendbanime

 Rastet pozitive nga komuna e Suharekës janë nga këto vendbanime

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1357 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 561 raste pozitive. Nga 561 rastet e konfirmuara sot 6 janë nga komuna e Suharekës.

Vendbanimet prej nga vin rastet pozitive në komunën e Suharekës janë si vijonë:

Gelancë (1)

Gjinoc (1)

Sallagrazhdë (1)

Peqan (1)

Suharekë (2)

Digiqole ad

Të ngjashme