Digiqole ad

Policia brenda 24 orëve dënon 688 qytetarë që shkelën ligjin anti-COVID

 Policia brenda 24 orëve dënon 688 qytetarë që shkelën ligjin anti-COVID

Policia e Kosovës ka shqiptuar 688 tiketa për mosrespektim të ligjit Covid-19.

Sipas statistikave të publikuara nga Policia, bëhet e ditur se dje kanë ndodhur 15 aksidente me të lënduar, 35 me dëme materiale dhe 1 me fatalitet.

Për shkelësit e rregullave të trafikut, Policia ka shqiptuar 917 gjoba.

Gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 11 persona, prej tyre 3 janë dërguar në mbajtje dhe 5 janë në vuajtje të dënimit.

Këto janë statistikat e përgjithshme:

Digiqole ad

Të ngjashme