Digiqole ad

Rastet e konfirmuara sot në komunën e Suharekës janë nga këto vendbanime

 Rastet e konfirmuara sot në komunën e Suharekës janë nga këto vendbanime

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar 1.775 gjithsej mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 590 raste pozitive. Nga 590 rastet e konfirmuara sot 5 janë nga komuna e Suharekës.

Vendbanimet prej nga vin rastet pozitive të konfirmuara sot në komunën e Suharekës janë si vijonë:

Suharekë (4)

Greiçec (1)

Digiqole ad

Të ngjashme