Digiqole ad

Rastet pozitive nga komuna e Suharekës janë nga këto vendbanime

 Rastet pozitive nga komuna e Suharekës janë nga këto vendbanime

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.555 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 524 raste pozitive. Nga 524 rastet e konfirmuara sot 2 janë nga komuna e Suharekës.

Vendbanimet prej nga vin rastet pozitive në komunën e Suharekës janë si vijonë:

Suharekë (1)

Gjinoc (1)

Digiqole ad

Të ngjashme