Digiqole ad

Ka reaguar Agron Berisha pas humbjës së Yllit

 Ka reaguar Agron Berisha pas humbjës së Yllit


Pas humbjes së Golden Eagle Ylli kundër Rahovecit në ndeshjen e zhvilluar mbrëmë nē palstren 13 Qershori në Suharekë, ka reaguar ikona e basketbollit Suharekas, ish lojtari dhe trajneri i Yllit Agron BERISHA

Berisha në llogarinë e tij përsonale në facebok ka thënë se humbja e mbrëmshme ishte turp, duke shtuar se klibi i Yllit ka bugjetin më të madh si dhe lojtarët më të paguar se ekipet tjera në superligë.

Berisha ka theksuar se Ylli duhët të merret me sjelljen e trofeve në Suharekë e jo të vihet në shërbim të ngritjes së statistikave të lojtarëve të huaj.

Agron Berisha thotë se lojtarët profesionistë nuk duhet të jenë të papergjegjshëm as në stërvitje e aq më pak në një ndeshje të tillë.

Ja reagimi i plotë:

“A eshte Golden eagle ylli ekip me i ndreq statistikat perforcimet qe vine aty apo merren per te fituar trofe …ketu nuk po shohe diqka te mire papergjegjesi as ne stevitje nuk bejm lojtaret profesjonist e me se paku kure dihet qe kta jane basketbollistat me te paguar ne lige e ylli nje nder ekipet me bugjetin me te madhe ne lige .. Kjo e sotmja ishte turp”

Digiqole ad

Të ngjashme