Digiqole ad

S’mbanin maska, policia gjobit 780 persona gjatë 24 orëve të fundit

 S’mbanin maska, policia gjobit 780 persona gjatë 24 orëve të fundit

Policia e Kosovës ka shqiptuar 780 tiketa për mosrespektim të ligjit Covid-19.

Sipas statistikave të publikuara nga Policia, bëhet e ditur se dje kanë ndodhur 13 aksidente me të lënduar dhe 14 me dëme materiale.

Për shkelësit e rregullave të trafikut, Policia ka shqiptuar 1117gjoba.

Gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 18 persona, prej tyre 9 janë dërguar në mbajtje dhe 4 janë në vuajtje të dënimit.

Këto janë statistikat e përgjithshme:Digiqole ad

Të ngjashme