Digiqole ad

Vetëm një rasti i ri me koronavirus në Suharekë, vjen nga ky vendbanim

 Vetëm një rasti i ri me koronavirus në Suharekë, vjen nga ky vendbanim

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.158 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 296 raste pozitive. Nga këto 296 rastet pozitive të konfirmuara sot 1 rast është nga komuna e Suharekës.

Rasti pozitiv në komunën e Suharekës vjen nga fshati Reshtan.

Digiqole ad

Të ngjashme