• 20/06/2021
Digiqole ad

Rastet pozitive në komunën e Suharekës janë nga këto venbanime

 Rastet pozitive në komunën e Suharekës janë nga këto venbanime

jatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1001 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 223 raste pozitive. Nga 223 rastet të konfirmuara sot nga IKSHPK-ja 2 janë nga komuna e Suharekës.

Rastet pozitive në komunën e Suharekës janë nga këto venbanime:

Papaz (1)

Mushitisht (1)

Digiqole ad

Të ngjashme