Digiqole ad

Para sulmit, Valon Syla mori qindra kërcënime me jetë në rrjetet sociale (Video)

 Para sulmit, Valon Syla mori qindra kërcënime me jetë në rrjetet sociale (Video)

Gazetari kosovar, Valon Syla, është rrahur para pak minutash në afërsi të lagjes “Pejton” në Prishtinë në rrugën “Robert Doll”.

Ky sulm fizik ndaj gazetarit Syla vjen pas shkrimeve të tij lidhur me fluksin e madh të mërgatës që kanë ardhur në Kosovë gjatë këtyre ditëve.

Rasti për Reporterin është konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës. Zëdhënësja e Policisë, Flora Ahmeti ka thënë se në vendngjarje kanë dalë njësitet policore dhe po merren me rastin.

Digiqole ad

Të ngjashme