Digiqole ad

LDK Suharekë, reagon ndaj skandalit në QKMF

 LDK Suharekë, reagon ndaj skandalit në QKMF

Lidhja Demokratike e Kosovës dega në Suharekë ka reaguar ndaj skandalit në QKMF. Ata përmes faqes zyrtare në facebook kanë bërë thirrje që organet kompetente të merren me rastin.

ja postimi i plotë

“Të dashur qytetarë,

Degradimi në menagjmentin e QKMF-së nën udhëheqjen e qeverisë Muharremaj ishte i madh dhe për këtë dega jonë ka ngritur shumë shqetësime deri më tani.

Shqetësimet e ngritura nga asambleisti i pavarur z. Bashkim Ndrecaj e bëjnë edhe më shqetësuese situatën me menagjimin e QKMF-së.

Me këtë rast, Dega e LDK-së kërkon nga organet kompetente të merren me shqetsimet e ngritura dhe të ndalin këto praktika degraduese që janë instaluar nga qeverisja Muharremaj.”

Digiqole ad

Të ngjashme