• 17/06/2021
Digiqole ad

Këto janë vendbanimet prej nga vijnë rastet pozitive në komunën e Suharekës

 Këto janë vendbanimet prej nga vijnë rastet pozitive në komunën e Suharekës

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.287 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 309 raste pozitive. Nga 309 rastet e konfirmuara sot 6 janë komuna e Suharekës.

Rastet pozitive në komunën e Suahrekës të konfirmuara sot nga IKSHPK-ja janë nga këto vendbanime:

Sllapuzhan (1)

Studençan (2)

Suharekë (3)

Digiqole ad

Të ngjashme