Digiqole ad

Rastet pozitive në komunën e Suharekës janë nga këto vendbanime

 Rastet pozitive në komunën e Suharekës janë nga këto vendbanime

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1048 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 249 raste pozitive. Nga 249 rastet pozitive të konfirmuara sot 3 janë nga konuna e Suharekës.

Vendbanimet prej nga vijnë raster pozitive në konunën e Suharekës janë si vijon:

Samdrexhë (1)

Peqan (1)

Vraniq (1)

Digiqole ad

Të ngjashme