• 20/06/2021
Digiqole ad

Tjetër rrahje në Suharekë, konfiskohet një granatë dore

 Tjetër rrahje në Suharekë, konfiskohet një granatë dore

Suharekë 28.12.2020-16:20.Raportohet se janë arrestuar 3 të dyshuar meshkuj kosovarë pasi që pas një mosmarrëveshje kanë rrahur një mashkull kosovar i cili ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti  është dërguar në tretman mjekësor.

Me vendim të prokurorit janë bastisë shtëpitë të dyshuarve ku janë gjet dhe konfiskuar :një granat dore një karikator ,një kondak i drurit i kallashnikovit, pesë fishekë të kalibrit  5.56, një fishekë të kalibrit  7.65, dhe një komplet  i pajisjeve të pastrimit të armëve  .Me vendim të prokurorit tre të dyshuar dërgohen në mbajtje ./Thuhet në Raportin e Policisë

Digiqole ad

Të ngjashme