• 20/06/2021
Digiqole ad

Kosovari nga Hasi duke shpërndarë bukë falas për të prekurit nga tërmeti në Kroaci

 Kosovari nga Hasi duke shpërndarë bukë falas për të prekurit nga tërmeti në Kroaci

Një tërmet 6.3 shkallësh goditi sot Kroacinë, ku është shënuar viktima e parë që është një vajzë 12 vjeçare.

Menjëherë kanë nisur ndihmat për personat e prekur nga tërmeti, qoftë për ushqim apo strehim.

Edhe një kosovar nga Hasi i ka dalë në ndihmë personave që u prekën nga tërmeti duke ju ofruar bukë falas, shkruan Reporteri.net.

“Unë e di që nuk është koha për të agjëruar, por ata që nuk kanë ushqim sonte dhe nesër e që gjenden në shesh”, ka shkruar Alban Morina në Facebook.Reportri

https://gjc.gjirafa.com/Home/IndexR?configId=5563-2&gjid=40534021&v=2.1&guid=ad9bff29521042ddb8e445bf1ca8a2b16869e0c8305b4b4ea10068a120ba357a

Digiqole ad

Të ngjashme