• 13/06/2021
Digiqole ad

Nuk respektuan Ligjin anti-COVID, Policia shqipton 221 gjoba

 Nuk respektuan Ligjin anti-COVID, Policia shqipton 221 gjoba

Policia e Kosovës ka shqiptuar 221 tiketa për mosrespektim të ligjit Covid-19.
Sipas statistikave të publikuara nga Policia, bëhet e ditur se dje kanë ndodhur 18 aksidente me të lënduar dhe 27 me dëme materiale.
Për shkelësit e rregullave të trafikut, Policia ka shqiptuar 398 gjoba.
Gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 16 persona, prej tyre 4 janë dërguar në mbajtje dhe 1 është në vuajtje të dënimit .

Këto janë statistikat e përgjithshme:

Digiqole ad

Të ngjashme