• 20/06/2021
Digiqole ad

Këto janë vendbanimet prej nga vijnë rastet pozitive në komunën e Suharekës

 Këto janë vendbanimet prej nga vijnë rastet pozitive në komunën e Suharekës

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.050 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 169 raste pozitive. Nga 169 rastet e konfirmuara sot nga IKSHPK 3 janë nga komuna e Suharekës.

Vendbanimet prej nga vijnë 3 rastet pozitive nga komuna e jonë janë si vijon:

Mohlan (1)

Krushicë e Epërme (2)

Digiqole ad

Të ngjashme