Digiqole ad

Katër rastet pozitive në komunën e Suharekës janë nga këto vendbanime

 Katër rastet pozitive në komunën e Suharekës janë nga këto vendbanime

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.417 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 309 raste pozitive. Nga 309 rastet pozitive të konfirmuara sot nga IKSHPK-ja 4 raste janë nga komuna e Suharekës.

Vendbanimet prej nga vijnë rastet pozitive në komunën e Suharekës janë si vijon:

Samadrexhë (1)

Suharekë (3)

Digiqole ad

Të ngjashme