• 20/06/2021
Digiqole ad

Këto janë vendbanimet prej nga vijnë 6 rastet pozitive në komunën e Suharekës

 Këto janë vendbanimet prej nga vijnë 6 rastet pozitive në komunën e Suharekës

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.586 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 253 raste pozitive. Nga 253 rastet e konfirmuara sot nga IKSHPK, 6 janë nga komuna e Suharekës.

Vendbanimet prej nga vijnë 6 rastet pozitive në komunën e Suharekës janë si vijon:

Greikoc (1)

Mushtisht (1)

Suharekë (1)

Samadrexhë (3)

Digiqole ad

Të ngjashme