Digiqole ad

Gjobiten afër 600 qytetarë për mosrespektim të masave anti-pandemi

 Gjobiten afër 600 qytetarë për mosrespektim të masave anti-pandemi

Policia e Kosovës ka shqiptuar 592 tiketa për mosrespektim të ligjit Covid-19.
Sipas statistikave të publikuara nga Policia, bëhet e ditur se dje kanë ndodhur 16 aksidente me të lënduar dhe 26 me dëme materiale.
Për shkelësit e rregullave të trafikut, Policia ka shqiptuar 987 gjoba.
Gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 23 persona, prej tyre 12 janë dërguar në mbajtje dhe 3 janë në vuajtje të dënimit.
Këto janë statistikat e përgjithshme:

Digiqole ad

Të ngjashme