• 13/06/2021
Digiqole ad

Nga këto vendbanime vijnë rastet pozitive në komunën e Suharekës

 Nga këto vendbanime vijnë rastet pozitive në komunën e Suharekës

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.775 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 279 raste pozitive. Nga 279 rastet pozitive të konfirmuara sot nga IKSHPK 6 janë nga komuna e Suharekës.

Vendbanimet prej nga vijnë rastet pozitive në komunën e Suharekës janë si vijon:

Samadrexhë (1)

Bllacë (1)

Suharekë (4)

Digiqole ad

Të ngjashme