• 18/05/2021
Digiqole ad

Kuçi: Xhaxhi ishte simbol i luftës

 Kuçi: Xhaxhi ishte simbol i luftës

Ish komandanti i Brigades 123 Blerim Kuçi përmes një postimi në favebook iu ka shprehur ngushllime familjes së luftëtarit Zymer Arifaj – Xhaxhi.

Kuçi thotë se:

“Dita e sotme u shndërrua në ditë zie, pasi ka ndërruar jetë Zymer Arifaj – XHAXHI.

Xhaxhi ishte ushtar i orëve të para të “Brigadës 123”, teksa aktiviteti i tij edhe gjatë ’90-ve në aksione humanitare, sikur ndërtimi i shkollës në Peqan na jepte shpresë.

Sikur për mua, ashtu edhe për gjithë brigadën, Xhaxhi ishte simboli i luftës dhe personi që na mobilizonte me moral.

Ngushëllime familjes dhe bashkëluftëtarëve!”

Digiqole ad

Të ngjashme