• 16/05/2021
Digiqole ad

Armend Zemaj së bashku me Flamur Bytyçin kanë bërë homazhe pranë varrit të presidentit Rugova

 Armend Zemaj së bashku me Flamur Bytyçin kanë bërë homazhe pranë varrit të presidentit Rugova

Ministri Zemaj ka bërë homazhe pranë varrit të presidentit Rugova i shoqëruar nga Flamur Bytyçi dhe Doruntinë Maloku.

Zemaj ka thënë se

Ne, jemi krenarë që u takojmë familjeve që dhanë gjithçka në luftën tonë për Kosovën, shtet të pavarur e sovran.

Ministri Zemaj përmes profilit të tij në Facebook shkruan:

“Bashkë me miqtë e mi, Doruntinën dhe Flamurin, fëmijët e dy prej bashkëpunëtorëve më të afërt të Presidentit Rugova, Enver Malokut e Ukë Bytyqit, bëmë homazhe në 15 vjetorin e shkuarjes në amshim të Presidentit tonë historik.

Ne, jemi krenarë që u takojmë familjeve që dhanë gjithçka në luftën tonë për Kosovën, shtet të pavarur e sovran.

Dr. Ibrahim Rugova është udhërrëfimi jonë i vetëm, ndërsa Lidhja Demokratike e Kosovës është shtëpia jonë politike.

Lavdi jetës dhe veprës së Presidentit Rugova!”

Digiqole ad

Të ngjashme