Digiqole ad

Këto janë vendbanimet prej nga vijnë 13 rastet pozitive me C0VID-19 në komunën e Suharekës

 Këto janë vendbanimet prej nga vijnë 13 rastet pozitive me C0VID-19 në komunën e Suharekës

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.842 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 288 raste pozitive. Nga 288 rastet e konfirmuara sot nga IKSHPK 13 janë nga komuna e Suharekës.

Vendbanimet prej nga vijnë rastet pozitive me C0VID-19 në komunën e Suharekës janë si vijon:

Vraniq (1)

Samadrexhë (1)

Gjinoc (1)

Greikoc (2)

Mushtisht (2)

Suharekë (3)

Sopijë (3)

Digiqole ad

Të ngjashme