• 16/06/2021
Digiqole ad

Ky është orari i ndeshjeve të Final 8

 Ky është orari i ndeshjeve të Final 8

FBK-ja ka publikuar orarin e Final 8 të Kupës së Kosovës në basketboll që mbahet këtë javë në Suharekë.

Turneu final i Kupës së Kosovës do të mbahet nga e mërkura deri të dielën.

Të mërkurën do të përballet Rahoveci me Trepçën, e Golden Eagle Ylli me Bashkimin.

E të enjten do të ndeshen Ponte Prizreni me Vëllaznimin dhe Peja me Sigal Prishtinën. Në ndeshjet e Kupës së Kosovës në basketboll do të lejohen nga 200 shikues.

Orari

E mërkurë

13:00 Istogu – RC Cola Drita

16:00 Grupi B: Rahoveci – Trepça

18:30 Hapja solemne

19:00 Grupi C: Golden Eagle Ylli – Bashkimi

E enjte

13:00 Marigona Hill Prishtina – AS Prishtina

16:00 Grupi D: Ponte Prizreni – Vëllaznimi

19:00 Grupi A: Peja – Sigal Prishtina

E premte

13:00 Finalja: Kupa e Ligës së Parë

16:00 Gjysmëfinalja e I (Fituesit e grupit B-C)

19:00 Gjysmëfinalja e II (Fituesit e grupit D-A)

E diel

14:00 Finalja e Femrave

17:30 Finalja e Meshkujve

Digiqole ad

Të ngjashme