• 20/06/2021
Digiqole ad

PDK nisë zyrtarisht fushatën në Suharekë

 PDK nisë zyrtarisht fushatën në Suharekë

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Therandë hapi sot zyrtarisht fushatën  zgjedhore.

Në një koferncë për media , kryetari i degës Ramë Vataj prezantoi kandidatët për deputetë nga rradhët e PDK-së të cilët janë : Sadik Halitjaha, Ruzhdi Kurtishaj dhe Florim Kryeziu

Pas perfundimit të konferencës ata vazhduan homazhet te varrezat e dëshmorve dhe te shtatoret e heronjëve Besim Ndreca dhe Fadil Vata.

Digiqole ad

Të ngjashme