Digiqole ad

Rrëzohet një helikopter i Gardës Kombëtare në SHBA, vdesin tre ushtarë

 Rrëzohet një helikopter i Gardës Kombëtare në SHBA, vdesin tre ushtarë

Tre ushtarë të Gardës Kombëtare të Idahos në ShBA vdiqën të martën në mbrëmje pas një aksidenti me helikopter.

Aksidenti ndodhi rreth orës 8 të mbrëmjes gjatë një fluturimi trajnues afër Boises. Emrat e viktimave ende nuk janë publikuar, sepse po pritet njoftimi i personave të afërm.

“Kjo është një humbje e jashtëzakonshme për Gardën Kombëtare të Idahos dhe komunitetin tonë”, tha përmes një deklarate gjeneral major Michael Garshak.

Digiqole ad

Të ngjashme