• 13/06/2021
Digiqole ad

Haradinaj nga Gjilani: AAK-ja ka plan konkret për ringjalljen ekonomike

 Haradinaj nga Gjilani: AAK-ja ka plan konkret për ringjalljen ekonomike

Kandidati për president të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj fushatën zgjedhore sot e ka vazhduar në Komunën e Gjilanit.

Në këtë tubim zgjedhor, Haradinaj u shpreh se Aleanca ka plan konkret për ringjalljen e shpejt të ekonomisë nga pandemia dhe zhvillimin e qëndrueshëm ekonomik.

“Kemi paraparë krijimin e fondit prej 1 miliard euro, për ndihmë të shpejt ndaj bizneseve dhe qytetarëve”, tha Haradinaj.

AAK-ja në këto zgjedhje të parakohshme garon me numrin 135.

Digiqole ad

Të ngjashme