• 13/06/2021
Digiqole ad

Vetëvendosje mban tubim përmbyllës në Prishtinë, Kurti dhe Osmani mbledhin qytetarët në shesh

 Vetëvendosje mban tubim përmbyllës në Prishtinë, Kurti dhe Osmani mbledhin qytetarët në shesh

Lëvizja Vetëvendosje ka mbledhur mijëra qytetarë në Prishtinë, ndërsa përfaqësuesit e kësaj partie janë nisur nga disa pika në kryeqytet

Kandidati për kryeministër nga LVV, Albin Kurti i shoqëruar nga bashkëshortja e tij dhe bashkëpartiakët është duke lëvizur rrugëve të Prishtinës.

Të njëjtin veprim është duke e bërë edhe Vjosa Osmani, Arben Vitia, Glauk Konjfuca, Albulena Haxhiu, e të tjerë kandidatë.

Pas ecjes, VV po mban tubim në sheshin “Nënë Tereza”.

Digiqole ad

Të ngjashme