• 17/05/2021
Digiqole ad

Ndodhë edhe në Skenderaj, një qytetar në “Merr Jep” tentoi ta shesë votën

 Ndodhë edhe në Skenderaj, një qytetar në “Merr Jep” tentoi ta shesë votën

Policia e Kosovës në Skenderaj ka arrestuar një person dje pasdite, rreth orës 17:40.

Ai në një faqe në “Facebook” me emrin “Merr Jep” kishte postuar një shkrim ku ofronte shitjen e votës, transmeton Indeksonline.

Me vendim të prokurorit, ai është liruar në procedurë të rregullt.

“Skenderaj 12.02.2021-17:40.  Është raportuar se i dyshuari mashkull  kosovar është shoqëruar në polici pasi që i njëjti në rrjetet sociale facebook- merr jep, ka publikuar shpalljen  (shes votën). I njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e Policisë.

Digiqole ad

Të ngjashme