Digiqole ad

5 raste pozitive me COVID-19 në Suharekë

 5 raste pozitive me COVID-19 në Suharekë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur që në 24 orët e fundit nuk ka vdekur asnjë person si pasojë e COVID-19. Ndërkaq nga gjithsej 3,031 mostra të marra nga ShSKUK, 246 raste kanë rezultuar pozitiv dhe 201 janë shëruar nga COVID-19.

 Suhareka shënon 5 raste pozitive me COVID-19 sipas lokaliteteve: Duhël 1 rast, Gelancë 1 rastë, Reshtan 1 rast, Suharekë 1 rast, Studençan 1 rast.

Digiqole ad

Të ngjashme