Digiqole ad

Një i vdekur dhe 4 raste të reja pozitive me coronavirus në Suharekë

 Një i vdekur dhe 4 raste të reja pozitive me coronavirus në Suharekë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.667 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 297 raste pozitive.

Është raportuar për vdekjen e një 57 vjeçarit nga Suhareka

Në Suharekë brenda 24 orëve poztiv kanë rezultuar 4 raste sipas  lokalitetev: Gjinoc 1 rast, Neperbisht 1 rast, Sopië dhe Suhareka me 1 rast.

Digiqole ad

Të ngjashme