• 18/05/2021
Digiqole ad

Nga sot fillon rritja e temperaturave

 Nga sot fillon rritja e temperaturave

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot pritet të ketë rritje të ndjeshme në fushat termike.


IHK njofton se temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri në -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4 deri në 6 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-5m/s.

Digiqole ad

Të ngjashme